Ana Sayfa / KURUMSAL / 1984'den beri...

1984'den beri...

 

 

1984'de açıldığı ilk günden itibaren, 2 göz hekimi birkaç hemşire ve personel ile yola çıkan Vakfımız, Günümüzde 30 doktor 20 hemşire ve toplam 150 personelin çalıştığı, bir hastane ve iki göz merkezine sahip bir Vakıf haline geldi.


Bu süreç içinde, Prof. Dr. Robert Sinskey, Prof. Dr. Herbert E. Kauffman, Prof. Dr. Michael Blumenthal, Dr.Niels Kalstrup gibi göz konusunda dünyaca ünlü bilim adamları Bayrampaşa Hastanemizi ziyaret ederek bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşmışlardır. Kadromuzun çok fazla değişmemesi, en yeni doktor arkadaşımın bile neredeyse 10 yıldır bizlerle çalıştığı düşünülürse, oldukça deneyimli bir kadroya sahip olduğumuz kolayca anlaşılır. Bu durum bize avantaj sağlamakta ve hastalarımızın bize olan güvenini arttırmaktadır.

Sadece teşhis ve tedavimize güvenerek gerek yurt içinden ve gerekse yurt dışından gelen ve tüm sosyo ekonomik sınıflardan hastalarımız Vakfımızın gelişerek bugünlere gelmesini sağlamışlardır. Balkan ülkeleri ziyaret edilmiş ve oralarda teknik açıdan gerekli cihaz ve donanımın yetersiz ve bazı konularda deneyimli hekim kadrosunun olmaması sonucu tedavileri yapılamayan ve körlüğe terk edilen hastalar, hastanemize getirilerek tedavilerinin başarıyla yapılması sağlanmıştır.

Kurulduğumuzdan bugüne kadar, hizmet binalarımız, ameliyathanelerimiz ve diğer tedavi ünitelerimiz sürekli yenilenmiş, en yeni ve en modern cihazlarla donatılmıştır. Göz sağlığını korumada teşhis ve tedavi çok önemlidir. Hastalığın, ortaya çıkmadan veya erken dönemde fark edilmesinin önemi daha da büyüktür. Koruyucu göz sağlığı hizmetimiz, gelişmiş modern cihazlar ile donatılmış tarama aracımızla deneyimli doktorlar, hemşireler ve sağlık personelinden oluşan tarama ekiplerimizle, yurdumuzun her köşesinde taramalar yaparak devam etmektedir. 7-8 yaşına kadar görmenin geliştiği göz önüne alındığında okul çağı öncesi çocuklarda yapılacak göz taramalarının ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır.

Reklama verilecek her kuruşun sağlığa ayrılması düşüncesindeyiz. Belki bu durum yeterince tanınmamıza engel olmuş olabilir. Komplikasyonsuz, mükemmel ve doğru tedavi ve ameliyatlar sonucu bize duydukları güven nedeniyle hastalarımız, her zaman bizim reklamımızı yapmıştır. Bu nedenle yurt içinde ve yurt dışında güvenilir ve referans bir hastane konumuna geldik. Birçok hasta yurtdışından tedavi olmak için hastanemize gelmektedirler. Hastalarımız ile iletişimi kolaylaştırabilmek için, web sayfamızı geliştirerek online olarak randevu alınabilecek hale getirdik. Ayrıca internet ortamında, sorularını yanıtlayarak hastalarımıza yardımcı olmaktayız.

Bundan sonra da amacımız; doğru teşhis ve güncel tedavi yöntemlerini başarıyla uygulayabilmemiz için öncelikle kendimizi geliştirmeye, Hastane ve Merkezlerimizdeki alet ve cihazları ise sürekli yenileyerek hastalarımıza doğru ve mükemmel tedavileri uygulamaya devam edeceğiz. Etik değerlerden, doğruluktan, dürüstlükten ve kaliteden ödün vermeden ve tecrübemizle birlikte…

Mutlu, sağlıklı ve aydınlık günler dilerim...

Dr. Ercan SAĞLAM
Tıbbi Koordinatör