Ana Sayfa / Arşiv

Çift görme (diplopi) nedenleri nelerdir

ift görme paralel olması gereken görme ekseninin bozulması sonucu oluşur. Görme eksenindeki kayma şaşılığa neden olur. Bu durumda hasta tek gözüyle tek gördüğü halde, her iki gözle baktığında çift görür.

Kornea Nakli (Keratoplasti) Ne Demektir?

Kornea Nakli; Halk arasında göz nakli olarak bilinen, aslında gözün sadece çeşitli hastalıklar sonucu bozulmuş olan korneasının bağışlanan kornea ile değiştirildiği bir ameliyattır.

Göz Protezi ! Görmeyen bir gözde tedavi seçenekleri nelerdir ?

Görmeyen bir gözün yerine protez göz yapılması fikri, nedeni ne olursa olsun hastalar için duygusal olarak zorlayıcı bir karardır. Ancak çok iyi bir cerrahi ve birinci sınıf bir protez işçiliği ile hastaların çoğunda yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.

Glokom Nasıl Olur?

Gözün ön bölümünü ( ön kamara ) dolduran şeffaf göz içi sıvısı vardır. Bu sıvı, göz içi basıncını sağlıklı bir seviyede tutmak için sabit bir hızda üretilir.

Vakıflar Haftası

Vakıflar Haftası sebebiyle, Taksim Meydanı'nda bulunan Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktık.PREMATÜRE RETİNOPATİSİ (ROP) NEDİR?

ROP çocukluk çağındaki körlüğün en sık görülen sebeplerinden biridir. Gebeliğin yaşı ve düşük doğum ağırlığı en önemli risk faktörleri arasındadır.


Bilgisayarın gözleri bozduğu doğru mudur ?

Çalışma koşulları çok aşırıya kaçmadıkça bilgisayar kullanımı göz bozukluğuna yol açmamaktadır. Ancak aşırı bilgisayar kullanımı kişinin o ana kadar önemsemediği veya bilmediği göz bozukluklarının (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma gibi ) belirtilerinin ortaya çıkmasına aracılık etmektedir.